Płaszcze

Każdy, szczególnie kobiety, chcą się czuć o każdej porze roku elegancko. I choć kurtki zimowe są bardzo eleganckie i pasują do odświętnych, wizytowych strojów, to jednak najlepszym, galowym okryciem na zimę jest płaszcz.

Płaszczyki, podobnie jak kurtki, mogą być zarówno krótkie, sięgające do pasa, jak i dłuższe, w wersji do kolan lub całkiem długie, do kostek. Od naszego gustu zależy, jaki fason wybierzemy.

Już od kilku sezonów, wśród damskich zimowych okryć, królują płaszcze zimowe dwurzędowe, które doskonale podkreślają kobiecą sylwetkę, wysmuklają ją i doskonale prezentują się do spódnicy lub sukienki i kozaczków na wyższym obcasie.

Na sezon zimowy, projektanci mody oferują dwa najmodniejsze fasony płaszczy. Pierwszy z nich, to rozkloszowany lub lekko rozkloszowany na dole płaszczyk, bardzo często dodatkowo jeszcze przewiązywany w pasie paskiem, który doskonale podkreśla kobiecą figurę, wysmukla ją. Płaszcze takie świetnie pasują zarówno do dżinsów, jak i do eleganckich spódnic. Mogą je nosić kobiety w każdym wieku. Cieszą się także dużą popularnością wśród młodych dziewcząt.

Drugim, niezwykle modnym fasonem, jest płaszcz luźny, nie przylegający do ciała.

Baczny obserwator mody zimowej, z łatwością zauważy, że wiele fasonów płaszczy, już gdzieś widzieli. I nie pomylą się. Projektanci sięgnęli bowiem po to, co już w modzie było i styl retro zapanował także wśród płaszczy zimowych. Modne są więc płaszcze w najbardziej klasycznych fasonach, ale ogromną popularnością cieszą się także płaszcze stylizowane na lat ’20, ’40 i ’60. Do łask powróciły także płaszcze w kratkę, w stylu militarnym. Pojawiały się także płaszcze bez rękawów lub z rękawami do łokcia. I także one cieszą się popularnością wśród pań.

A wszystkie w wersjach z kapturem lub bez, za to z wysoką stójką, która dodatkowo wysmukla figurę.

Także panowie nie mogą narzekać na brak zimowych męskich okryć, bardziej eleganckich. Podobnie jak wśród kobiecych, także tu królują płaszcze dwurzędowe, ze stójką, o fasonach luźnych lub też lekko dopasowanych, które nadadzą elegancji każdemu mężczyźnie. Niezmiennie modne są także zimowe płaszcze skórzane, długie lub krótkie.