Kurtki długie

Nikt z nas nie lubi marznąć. Dlatego wielu najchętniej przeprowadziło by się do ciepłych krajów, gdy tylko pojawią się pierwsze przymrozki. Niestety, ale na takie rozwiązanie nie może sobie pozwolić każdy. Jeśli więc nie lubimy marznąć w czasie zimowych, śnieżnych dni, zainwestujmy w ciepłą kurtkę zimową, która ochroni nas przed mrozem i wiatrem.

Wśród wielu fasonów zimowych kurtek damskich i męskich, bez problemu znajdziemy ciepłe kurtki, gdyż moda na duże, puchowe okrycia na dobre zapanowała w naszym zimowym klimacie. Jednak często mamy opory przed noszeniem właśnie dłuższych kurtek. Na szczęście projektanci zimowych ubrań znają nasze upodobania.

Przed noszeniem dłuższych kurtek najczęściej wzbraniają się osoby młode i kobiety, które preferują krótkie kurtki dopasowane do figury. A w sklepach można bez problemu znaleźć kurtki dłuższe, niezwykle kobiece, modne i podkreślające zgrabną figurę. Dopasowane w talii, w modnych kolorach, z modnymi zapięciami, często także z paskiem, szerokim lub wąskim, który dodatkowo podkreśla kobiece kształty.

Dłuższe kurtki na zimę doskonale prezentują się z każdym stroje. Pasują zarówno do spodni, eleganckich lub dżinsów, a także do spódnicy czy sukienki. Wybierając dłuższą kurtkę z kapturem, nie musimy dodatkowo martwić się o jeszcze jeden, równie nie lubiany element zimowego stroju, czyli czapkę. Kaptury, najczęściej duże, dopasowane, ocieplane futerkiem, lub tzw. misiem, doskonale chronią głowę przed wiatrem, zimnem i śniegiem. Kurtki takie, choć bardzo ciepłe, nie są wcale ciężkie, więc nawet nie poczujemy, że nosimy na sobie zimowe ubranie.

Doskonałym zimowym strojem są także dłuższe kurtki skórzane, zarówno dla panów jak i dla kobiet. Kurtki takie, zawsze modne, ale także ciepłe, mogą nam służyć nawet przez kilka sezonów zimowych.

Najtrudniej do dłuższych kurtek jest przekonać młodzież. Jednak wśród tegorocznych zimowych kurtek młodzieżowych, znajdzie się na pewno taka, która zadowoli wyszukane gusta młodego człowieka. Także panowie nie są skazani na marznięcie. Dla nich przygotowano ciepłe, dłuższe kurtki męskie, z kapturem lub bez.