Dziecięce kurteczki

Dzieci uwielbiają zimę, tę śnieżną, która zapewnia im doskonałą zabawę. Nie martwi ich mróz, przemoczone buty, zaspy. Doskonała zabawa jest na pierwszym miejscu. Wszystkie mamy jednak z przerażeniem myślą o przemoczonych butach, zmarzniętych nosach, zjeżdżaniu z górki bez sanek i brnięciu w ogromnych zaspach.

By dziecku zapewnić bezpieczną zabawę w czasie zimy, musimy zadbać o jego odpowiedni ubiór. Postawą są oczywiście dobre buty, a także kurtka.

Kurtka dziecięca na zimę powinna być przede wszystkim ciepła, a także wygodna, czyli taka, by dziecko mogło się w niej swobodnie poruszać. Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego też może okazać się, że to, co było dobre na dziecko zeszłej zimy, tej ma już za krótkie rękawy i jest za ciasna. Jednak nie należy też kupować kurtki dziecięcej „na zapas”, gdyż zbyt duża kurtka zimowa także krępuje dziecięce ruchy, a także niedostatecznie chroni przed zimnem.

Producenci ubrań dla dzieci prześcigają się w tworzeniu nowych kurtek dla dzieci: dziewczynek o chłopców, w różnym wieku. Niektóre z nich są miniaturkami kurtek damskich, czy męskich, płaszczyków dla dorosłych. Jednak są to także typowe dziecięce kurtki, z kolorowymi nadrukami, w jasnych kolorach.

Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście kurtki zapinane na zamek błyskawiczny.

Wybierając kurtkę zimową dla naszej pociechy, zwróćmy uwagę z jakiego materiału jest ona uszyta. Kurtka dziecięca powinna być nieprzemakalna i chronić przed wiatrem. Tylko taka kurtka zimowa zapewni doskonałą i kompleksową ochronę zimą.

Dziecięca kurtka zimowa powinna także posiadać kaptur, który stanowi dodatkową ochronę dla dziecka. Wybierając kurtkę dla starszego dziecka, zwróćmy także uwagę na to, czy ma ona wszyte odblaskowe elementy, np. na rękawach. Takie rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo i mogą nawet uratować dziecku życie.

Jeśli nasze dziecko przeżywa właśnie swoją pierwszą zimę w życiu, zapewnijmy mu doskonała ochronę przed zimnem. Maluchy, które nie umieją jeszcze chodzić, muszą mieć cieplutkie kurtki, z kapturem. Doskonałym rozwiązaniem są także kombinezony, nieprzemakalne, które dają dziecku pełną swobodę ruchów.