Damskie kurtki

Każda kobieta chce wyglądać modnie o każdej porze roku. Ogromnym problemem zawsze stawało się zimowe okrycie. Kurtki zimowe bowiem zawsze kojarzą się nam z grubymi, ciężkimi i deformującymi figurę okryciami, którym daleko do elegancji. Na szczęście to jest już odległa przeszłość. W czasie obecnej zimy możesz nie tylko czuć się ciepło, ale także elegancko i modnie.

Wśród damskich, a także męskich kurtek na zimę królują bowiem ciepłe, ale niezwykle lekkie zimowe okrycia chroniące przed zimnem, wiatrem i śniegiem. Tegoroczny sezon oferuje paniom przede wszystkim kurtki z kożuszkiem lub futerkiem przy kapturze, rękawach lub dużym kołnierzu. Kolorystyka tych kurtek wprowadza dużo radości i żywszych barw w zimowy krajobraz. Błękit, zieleń, róż, czerwień, a także tradycyjna biel, czerń oraz niezwykle modne w tym sezonie khaki, to barwy dominujące wśród zimowych kurtek. Kurtki świetnie nadają się dla pań w każdym wieku, doskonale sprawdzają się także jako kurtki młodzieżowe.

A co nam polecają gwiazdy? Kobiety znane z pierwszych stron gazet pokazują się tej zimy przede wszystkim w pilotkach, czyli krótkich skórzanych kurtkach, często obszytych futerkiem, a także w kurtach w stylu militarnym. Guziki koniecznie w układzie dwurzędowym, zamki, paski z klamerkami, pagony, to wszystko stanowi niewątpliwą ozdobę tych kurtek. Doskonale pasują one zarówno do dżinsów, jak i krótkich spódnic i obcasów. Kurtki te doskonale podkreślają zgrabną, kobiecą figurę, a w połączeniu z kozaczkami na wysokim obcasie, optycznie wydłużają nogi i wyszczuplają figurę.

Obok krótkich kurteczek, Panie mogą także zaopatrzyć się tej zimy w kurtki dłuższe, które swoim fasonem przypominają płaszcze zimowe. Najmodniejsze w tym sezonie są kurtki sięgające do kolan, dopasowane, obowiązkowo z paskiem zapinanym na klamrę, a także z dwurzędowymi guzikami. Mile widziane jest także rozcięcie z tyłu lub na boku. Kurtki te zapewniają nam przede wszystkim ochronę przed zimnem, wiatrem i śniegiem.

Wszystkie fasony kurtek zimowych dostępne są w wersjach zarówno z kapturem, często obszytym futerkiem, jak i ze stójką. Bądź kobieca tej zimy i daj się ponieść modzie.